Dobre wychowanie dzieci

Strona główna · Problemy · Miejsca, gdzie można zgłosić się po porady na temat wychowania potomstwa.

Miejsca, gdzie można zgłosić się po porady na temat wychowania potomstwa.

Wychowanie mądrego i dobrego człowieka nie jest łatwe. Dokoła nas jest mnóstwo złych ludzi, którzy próbują na nas oddziaływać, a którym coraz trudniej jest się przeciwstawić. Młodzież jest coraz trudniejsza, agresywniejsza, autorytet rodziców ulega zatarciu przez co wiele osób nie potrafi poradzić sobie z wychowaniem swojego dziecka.

Powodów takiego problemu może być wiele – brak zrozumienia dla dzisiejszego świata, próba narzucania dziecku swoich przekonań czy decydowania za niego w każdej sprawie. Dziecko powinno mieć przede wszystkim wpojoną umiejętność samodzielnego podejmowania odważnych decyzji, które będą kształtować jego przyszłość. Jako rodzice nie powinniśmy narzucać mu konkretnego wyboru, ale doradzać i przede wszystkim wspierać.

Jeśli mamy problemy z wychowaniem dziecka i nie potrafimy z nim rozmawiać, warto udać się do psychologa rodzinnego, który będzie w stanie doradzić nam jak powinniśmy się zachować. Nie zawsze jednak jest to konieczne – najlepszym lekarstwem na złe relacje jest po prostu szczera rozmowa, pozbawiona zbędnych nerwów i krzyków.

20.09.2011. 12:19

Szukaj

Polecam


www.3kiwi.pl/firm-pol-1364473070-CYBEX.html
wózki spacerowe parasolka